2011-09-02

Ir ko mes tikimes?

Aš nekaltinu žmonių, kurie emigruoja.
Tiek tų visokių juodadarbių "braškių skynėjų", tiek ir "nutekančių protų" - jie stengiasi surasti, kur jiems būtų geriau gyventi. Ir taip, matyt nemaža dalis jų, gal net dauguma jau niekada nebegrįš, ir jų vaikai nors galbūt (o gal ir ne) ir sakys su svetimu akcentu, kad jie "lietuviai", bet iš tiesų jie jau bus britukai, amerikietukai ar vokietukai.
Bet aš nekaltinu jų ir nepuolu barstytis galvos pelenais, kaip mūsų davatkuojantys politikai "o-jo-joi, Lietuva išnyks... ką daryti?...".

Taip, Lietuva greičiausiai išnyks. Ir greičiau anksčiau negu vėliau. Galbūt visiškai asimiliuosis ir ištirps viena valstybe virstančioje Europos Sąjungoje... o gal po keliasdešimt metų vėl pateks į vis labiau imperialistiškos Rusijos glėbį... Kasžin. Bet kuo toliau tuo labiau man ima atrodyti kad tai tampa neišvengiama.

Nes nėra pas mus to patriotizmo, ir meilės savo Šaliai, kuriuo pasižymi amerikiečiai ar tie patys rusai. Mes į jį žiūrim su pašaipa ir panieka. Bet savo nuosavojo patriotizmo, kuris nebūtų juokingas, mes kaipo ir nesukūrėm.

Ko aš čia taip niūriai?

Vakar, žinia, buvo rugsėjo 1-oji. Mokslo ir žinių diena. Ir aišku sūnaus (pradinėje) mokykloje šia proga buvo iškilmingas mokslo metų atidarymas, kuris prasidėjo... na ir taip aišku kuo - Lietuvos himnu.
Tie, kas mane pažįsta, žino, kad šiaip mūsų himnas man nepatinka*. Bet tai mūsų himnas - mūsų šalies simbolis ir vienybės ženklas.

Taigi. Susirinkę keli šimtai žmonių: pradinukai, jų tėvai. Nuskamba himnas ir jį ima giedoti... na ką aš žinau - gal 20 kokie žmonių? Kiti ar tai nemoka žodžių artai nemato reikalo...

Smulkmena? Aš reaguoju per rimtai?
Bet. Vaikai yra auklėjami pirmiausia pavyzdžiu. Ir Tėvynė prasideda, nuo va tokių "smulkmenų"... kaip kažkada dainuota senoj tarybinėj dainoj - nuo paveikslėlio elementoriuje ir kiemo draugų.

Ir nuo Šalies himno giedojimo rugsėjo 1-ąją matyt irgi...


Na. Tai ir ko gi mes tada tikimės?


______________
* Kaip ir trispalvė.

3 komentarai:

 1. tamsta, kur dingot? tiek daug aktualijų šiuo metu ant LT žemės, apie kurias man tavo nuomonė būtų labai įdomu.. (ne man vienam, spėju)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Potencija dingo :)
  Artai pasijauciau ausinas burna :)))

  Laikas nuo laiko susimastau ir vel rasyt, bet pritrukstu kantrybes parasyt visa posta...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Istikruju, sitas straipsnis kazkaip man vis labiau atspindi dabartine situacija. Nereikia skustis, kad kazkas LT blogai yra, turim ta ka patys ir susikuriam. Ir visokie rekimai, kad va mokekit tokia alga kokia moka "uzsienyje" nepades. Uzdirbam tiek kiek ir esam verti, pirma paziurekit kaip tarkim dirbama Vokietijoj, koks darbo nasumas ir darbo kultura. O zmones negauna kazkokiu stebuklingu pinigu, pragyvenimui zinoma per akis, bet nepamirskim, kad i pilnaverti gyvenima ieina netik maistas ir bustas, o tada tie pinigai ir nebebuna tokie dideli... Ir as negarbinu kazkokios kitos salies, tiesiog teko Vokietija labiau pazinti ir ten yra irgi daug trukumu(lyginant su LT).

  Apskritai turim pasaipu ir savanaudiska poziuri i viska, dauguma mano, kad taisykles jiems negalioja, o yra sukurtos kitiems. Uztai ir visokie sukiai "Tvarka ir teisingumas", puikiai pas mus randa gerbeju, tik beda, kad dauguma ta suki suvokia kaip "Tvarka bus, tik ne man".

  Ir gerai sakai, speidai, gaila, bet su tokiu poziuriu isnyks Lietuva ir niekam si karta del to net nebus gaila, nes tai greiciausiai ivyks naturaliai, be jokiu okupaciju ar pan.

  AtsakytiPanaikinti