2009-05-15

Tai sakot "naujos kartos"?

Paklausiau ryte Ziniu radija. Kalbejo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja, Seimo Audito komiteto nare, Seimo Maldos parlamentinės grupės narė, Seimo Laikinosios jaunųjų parlamentarų grupės pirmininkė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kinijos Liaudies Respublika grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lotynų Amerika grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Italijos Respublika grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Afganistano Islamo Respublika grupės narė, Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje narė, Tevynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partaijos narė bei Vakarų regiono vadybininkė, Socialinių problemų sprendimo asociacijos įkūrėja, TS-LKD Klaipėdos skyriaus moterų bendruomenės pirmininkė, ir siaip tikras supermodelis... (na ir t.t...) Agnė Bilotaitė.


Kalbėjo ji apie žiaurų baudimą "blogu valdininku". Labai Ziauru. Labai Blogu.
Ji(?) netgi "sukure" tuo tikslu istatymo pataisas. Aiskinamasis rastas irgi labai grazus ir itikinamas parasytas... Atrodytu. Tingiu analizuot projekta ir rasyt issamia isvada - gal jis net ir geras (nes kaip suprantu kopintas nuo senesio projekto).

Bet va paneles Rozes pasisakymai per radijaus imtuva... Hmmm... Tokie naivus ir paprasti, kad net svelnia sypsena man sukele :)

Ji save savo tinklapyje reklamuoja kaip naujos - jaunu politiku kartos, - atstove.
Keista ta nauja karta pas krikdemus, turiu pasakyti, - visai tokia pati kaip ir senoji :D
Kaip buvo nenorima pamastyt ir pazvelgt i viska bendrai sistemiskai - taip ir dabar tingima. Kaip "senoji karta" laikesi isitikinimo, kad visas pasaulio problemas galima isspresti baudziant ir draudziant - taip ir vadinamoji "naujoji" (bent jau ta viena tos kartos atstove kuri radijuj kalbejo) tuo sventai tiki... Kaip tikejo, kad jei nusizengusi valdininka ZIAURIAI nubausi, tai isspres visas korupcijos ir biurokratizmo problemas, kurios valstybeje yra - taip ir dabar tiki... Aha, tikrai.


Visas tas neispasakytas "naujumas" tik manekeniskoj isvaizdoj.Imho tai labai gerai iliustruoja problema su musu Seimo nariais: (nepaisant to, ka raso ziniasklaida) dauguma ju isties nori gero visai Lietuvai, tik va nesugeba. Tiesiog yra nepajegus, nes tam reikia vertint viska kompleksiskai ir sistemiskai, suvokt, kad nera primityviu atsakymu i sudetingus klausimus ir vien draudimais ir baudimais nieko nepasieksi... nebent kokias rankas pradet kapot?

2 komentarai:

  1. Labai gerai gerai apie tai kalbėjo freedomainradio - baudimais nusikaltimų dėl motyvo (crime of motive) neįmanoma sumažinti, priešingai - uždrausta arba baudžiama veikla automatiškai tampa pelningesnė, todėl motyvacija tik didėja. Akivaizdu, kad norint sumažinti nusikaltimų dėl motyvų reikia naikint motyvus.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Jo, kai pagalvoji apie jaunąją kartą, optimizmo ji nesuteikia. Ir ne tik krikdemų. Tik labai gražiai sklaidosi mitas, kad tik sovietmečio karta buvo sugedusi, o šita atseit bus jau gerulis. Nieko panašaus.

    AtsakytiPanaikinti