2009-08-19

Kaip as darbo ieskojau :)


/tonas: perdetai pompastiskas/


Ejo ir praejo dveji rinkimai. Pradzioj vienuose rinkimuose isrinkom vienus Lietuvos gelbetojus (ir kaip visgi mes greit jais nusivylem, a?), paskui kituose - nauja mesija (ir atrodo, jau imam nusivilti ir juo)... taigi niekas kaip ir nepasikeite.

Taciau kita vertus rinkimai suteikia proga meninems-kulturinems (politinems-demagoginems ?) akcijoms :DDD

Taigi.Atgriaudejo Seimo rinkimai, kuriuos laimejo (salyginai zinoma "laimejo", bet visgi), Tautos prisikelimo partija. Manau kai kurie zmones dar pamena ir jos rinkimine programa ir jos kandidatu sukius apie darba Lietuvai, o ne interesu grupems. Viskas labai grazu ir romantiska.

Taip pat manau pamenam (ir kaip pamirsi, jei tai musu siandiena), kad nugriaudejus tiems rinkimams Seimo pirmininku tapo gerb. A.Valinskas... Na, va.

O isklauses tuos visus grazius rinkiminius sukius apie padoruma ir moraluma, profesionaluma ir atsakomybe, apie darba Lietuvai, nepaisant priklausomybes partijoms ar kitoms draugijoms, as nusprendziau pabandyti... taigi... pabandyti ka?


Isidarbinti Seimo Pirmininko patareju.


Kadangi XXI a. - informaciniu technologiju amzius - emiau ir issiunciau elektronini laiska su su savo kandidaturos siulymu i minetas pareigas (veiksmas vyko cia dar pernai metu lapkriti). Issiunciau iskart keliais adresais: paciam A.Valinskui jo Seiminiu adresu, TPP bustinei ir dar pora elektrininiu adresu, kuriuos tuo metu buvo galima rasti Seimo tinklapyje (Seimo Pirmininko padejejoms).

Laisko tekstas (pateikiu kiek sutrumpintai - tiesiog nenoriu atskleist perdaug asmenines informacijos vieshai - esme islieka):


Gerb. Seimo Pirmininke,

Tautos pažangos partija ir Jūs asmeniškai ne karta pabrėžėte, kad Jūsų tikslas yra jog valstybės institucijose dirbtų kvalifikuoti profesionalai, nepaisant jų partinės ar kitokios priklausomybės.Turėdamas tai omenyje norėčiau pasiūlyti save i Seimo Pirmininko patarėjo <...> pareigas <...>.

Savo gyvenimo aprašymą* pridedu (žr. "priekabą").

Manau, kad esu itin tinkamas šioms pareigoms, kadangi:
- Esu nepartinis ir noriu dirbti Lietuvai, o ne interesų grupėms ar nomenklatūrai (kokia ji bebūtų)<...>
- Gerai praktiškai išmanau Lietuvos teisėkūros praktiką nuo aktų projektų iniciavimo institucijose iki pat įstatymų priėmimo Seime ir Prezidento vizavimo bei istatyminių nuostatų konstitucingumo tikrinimo Konstituciniame Teisme
<...>

Jei Jūsų ir Jūsų vadovaujamos partijos teiginiai apie profesionalus nebuvo tik rinkiminiai lozungai, laukiu Jūsų skambučio ir mielai Jums patogiu laiku atvykčiau i Seima (ar kitur kur Jums patogu) pokalbiui.

Pagarbiai,
<...>


Dabar, manau, visiems idomu, o kokio gi atsakymo i si savo laiska as sulaukiau? Pakviete mane pokalbiui? Ar tiesiog sulaukiau kazkokio malonaus rastisko "gero kelio palinkejimo"? :)
Tiems, kas totalizatoriuje butu states uz varianta "isvis jokio atsakymo", galiu pasakyt, kad jie teisus. Jokio atsakymo.
Po kurio laiko as aisku pakartojau ta e-laiska (maza ka - gal kur nusimete?).

Atsakymas?... Velgi: Jokio atsakymo...Manau jau nesunku nuspeti, kad po Prezidento rinkimu ash nepatingejau nusiusti panasaus turinio laiska ir Prezidento kanceliarijai.
Sikart jau nevarginau pacios Prezidentes, o siunciau ji tiesiai tam asmeniui, kuris kompetentingas spresti - Prezidentes Vyriausiajai patarėjai ir Teises grupes vadovei S.Cirtautienei (plius nusiunciau kopija sios grupes sekretorei).

Tekstas panasus i ankstesniji (velgi - pateikiu kiek sutrumpinta):Gerb. p. Vyriausioji patarėja S.Cirtautiene,

Prezidentė D.Grybauskaitė rinkimų kampanijos metu ne karta pabrėžė, kad Jos tikslas yra, jog valstybės institucijose dirbtų kvalifikuoti profesionalai, nepaisant jų partinės ar kitokios priklausomybės, bei tai, kad Ji pati dirbs, bei visomis išgalėmis sieks, kad ir visas valstybės aparatas dirbtų Lietuvai, o ne partijų, klanų ar atskirų asmenų interesams.

Turėdamas tai omenyje norėčiau pasiūlyti savo kandidatūrą į Prezidento kanceliarijos Teisės grupės patarėjo pareigas.

Savo gyvenimo aprašymą pridedu (žr. "priekabą").

Manau, kad esu itin tinkamas šioms pareigoms, kadangi:
- Esu nepartinis, nesu susijęs su jokiomis verslo ar interesų grupėmis ir noriu dirbti visai Lietuvai, jos Gerovei.
- Turiu išsamią patirtį teisėkūros srityje - išmanau visą teisėkūros procesą nuo projektų iniciavimo ir rengimo šakinėje ministerijoje, iki priėmimo Seime, Prezidento pasirašymo ir įstatyminių nuostatų konstitucingumo klausimų sprendimo Konstituciniame Teisme. Todėl esu tikras, kad atitinku reikalavimus bei esu pasiruošęs iššūkiams kurie manęs lauktų darbe.

<...>
- Esu skeptiškas, analitinės ir kritiškos proto sandaros. Asmenų reiškiamas mintis vertinu pagal tų minčių esmę ir turinį, o ne pagal to asmens titulus. Nedogmatizuoju Lietuvos politikos ir teisės, sugebu į jas pažvelgti kritiškai ir ieškoti geresnių sprendimų.

Jei Gerb. Prezidentės teiginiai apie profesionalus bei darbą Lietuvai nebuvo tik rinkiminiai lozungai, laukiu Jūsų skambučio ir mielai Jums patogiu laiku atvyksiu i Prezidentūrą (ar kitur kur Jums patogu) pokalbiui.

Pagarbiai,
<...>Nezinau ar cia dar reik rengti totalizatoriu, kad nuspeti, koki atsakyma i sia savo "iniciatyva" as gavau :)
Butent - jokio. As zinoma pakartojau si e-laiska po kurio laiko, bet... na, juk sakoma "tyla - gera byla".Taigi tiek. Ir keletas trumpu pamastymu sio iraso pabaigai...

Ar as isties tikejausi, kad va taip, tiesiog nusiuntes elektronini laiska su savo kandidaturos siulymu i vieno ar kito patarejo posta iskart ir gausiu tas pareigas? Zinoma, kad ne. Ir manau yra aisku kodel ne.

Taciau... Atsizvelgiant i visus tuos begalinius shukius apie darba Lietuvai, apie tai, kad visur turi dirbti profesionalai, o ne zmones atrinkti pagal istikimybes, partines priklausomybes ar panasius kriterijus, ash isties tikejausi, kad bus pademonstruotas bent jau formalus susidomejimas, kad busiu pakviestas bent jau neipareigojanciam pokalbiui. Na, ar bent jau gausiu eletronini laiska atsakyma, kuriame bus parasyta kazkas tokio "aciu kad domites, mums labai svarbi jusu iniciatyva, taciau patareju korpusas jau suformuotas..." etc.

Taciau to nebuvo.

Ar mane tai stebina?

Velgi - neitin. Kalbos ir rinkiminiai lozungai yra viena, o politine realybe, kaip zinome, - visai kas kita. Ir pazintys lieka pazintimis.

Kita vertus... galima prisimint kad ir ta atveji, kai pasigilinau i situacija su ordinais ir medaliais bei apdovanotaisiais. O kadangi situacija, svelniai tariant, apgailetina, tai pasinaudojau tokia galimybe ir issiunciau tuos du irasus tuometiniam Prezidentui... atsakymo, kaip zinia, irgi visiskai jokio nesulaukiau (vis pamastau - gal nusiust naujajai Prezidentei? bet labai jau tingiu is naujo atlikineti skaiciavimus... juolab, (jei stengiuosi mastyti blaiviai, suvokiu,) kad is to naudos ir vel jokios nebutu).


Taigi. Tiek.

____________________
* Galiu patikint, kad mano CV rodo tikrai pakankama kompetencija bei patirti tokioms pareigoms uzimti. Cia zinoma galima gincytis, ka reiskia "pakankama kompetencija bei patirtis tokioms pareigoms uzimti", bet sakykim taip... ji akivaizdziai geresne nei kai kuriu "valstybes vadovu" patareju kompetencija ir patirtis...

3 komentarai:

 1. Is savo patyrimo: pries keleta metu turejau ideju del kuriu rasiau i Norvegijos ir LT muitines, is esmes teiraudamasis tu paciu dalyku. Norvegai atrase per pora dienu nepaisant to, kad kreipiausi ne ju gimtaja kalba, LT muitine taip ir nesiteike. Dar rasiau emaila i am.lt. Atrase. Po ~2 menesiu. Snail mailu. Visiskas nesamones.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Priminei seną tarybinį anekdotą apie asilą, valdžią ir saviškius.
  Nėra ten saviškių, nėra ir reakcijos :)
  Liaudies balsas valdžios paštuose turbūt iškart į spamo kategoriją nukeliauja...

  AtsakytiPanaikinti
 3. tau su galva negerai Audriau, garbes zodis.Toks patyres senis, toks iskalbingas ir ispruses, o toks naivus kaip kokia gimnaziste.Ir tokiom nesamonems uzsiemineji, as apakes.

  AtsakytiPanaikinti